Muži A

Středočeská basketbalová liga

BK Beroun 87:78 BK Příbram 2000 (38:22, 11:16, 19:24, 19:16)

B: Vožeh 18, Švandrlík 16, Leopold 11, Látal 10, Lysoněk 9, Peterka 9, Dragoun 7, Jiránek 4, Vén 2, Tománek 1

Do zápasu jsme vstoupili přesně, jak jsme chtěli. Předváděli jsme rychlý a energický basketbal ve vysokém nasazení. Byla to opravdu podívaná a výsledek tomu odpovídal. Dovolím si říct, že takhle atraktivní hru žádný berounský tým ještě nepředváděl.

V druhé části přišlo bohužel uspokojení s vedením. Polevili jsme v nasazení a přestali aktivně běhat do rychlého protiútoku. Soupeř změnil obranu na zónu a my s ní měli celkem problémy. V podstatě jsme se soupeřovou obranou trápili až do konce a výsledek jsme si s přehledem pohlídali

Komentář trenéra Drozda: Nástup do utkání nám vyšel na jedničku a 38 bodů nastřílených v 1. čtvrtině je zřejmě rekordem berounského basketbalu. Od druhé čtvrtiny však soupeř přešel na zónovou obranu a ta nám činila velké potíže. Jak byla úvodní desetiminutovka snová, tak byla druhá naprosto příšerná a poločasová přestávka nám tak přišla vhod. Ve třetí čtvrtině jsme nechali rozstřílet Ureše a Příbram se plně vrátila do zápasu. Dramatické koncovce jsme se vyhnuli pouze díky utaženým šroubům na obranné polovině. Celkově to byl zápas, který jsme k vítězství dovedli především díky bojovnosti, za kterou bych rád všem hráčům poděkoval.

V posledních dvou týdnech prověřili naše mužské áčko dva kvalitní soupeři z druhé ligy. Ani v jednom zápase náš tým bohužel nezvítězil, ale zejména v prvním zápase proti týmu BK Kladno předvedl dobrý výkon.

BK Beroun 59:61 BK Kladno (15:16, 21:21, 12:13, 11:11)

B: Švandrlík 14, Leopold 9, Látal 9, Paul 8, Jiránek 7, Peterka 5, Grubner 4, Stochla 3

Proti tradičnímu soupeři jsme se chtěli prezentovat rychlou hrou dopředu a to se nám celkem dařilo, jenže jsme vytvářeli neuvěřitelné množství ztrát. Soupeř je naštěstí nevyužil k vytvoření náskoku, takže v půli jsme prohrávali jen o bod. Ve třetí části se bohužel zranil náš nejlepší střelec Švandrlík, ale naši hráči ho bojovností nahradili. Stále jsme hráli rychle dopředu a o body se staralo více hráčů. Zápas poté dospěl do vyrovnané koncovky, kde byl šťastnější soupeř z Kladna.

Komentář trenéra Drozda: Utkání jsme začali s přílišným respektem k druholigovému soupeři, po pár minutách jsme se zlepšili a začali hrát svou hru ve vysokém tempu. V poločase jsme tak i přes jednobodové manko mohli být spokojeni. Bohužel na startu třetí čtvrtiny jsme vinou zranění přišli o svého lídra Švandrlíka a pro zbytek zápasu museli překopat herní systém. Z utkání se stal spíše boj, který jsme i přes dvě dobré šance na vyrovnání, nezvládli. Přesto jsou celkové dojmy pozitivní a rád bych poděkoval všem hráčům za maximální nasazení a bojovnost.

BK Beroun 45:111 BK Wolves Radotín (10:35, 14:26, 7:21, 14:29)

B: Dragoun 10, Jiránek 8, Peterka 7, Pánek 6, Látal 4, Grubner 3, Lysoněk 3, Novotný 2, Neumann 2

Do tohoto zápasu jsme nevstupovali zrovna v dobrém rozpoložení. Kvůli rýmičkám a zraněním nás na zápas nebylo mnoho a museli jsme povolat 5 hráčů z týmu U19. Od začátku bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Soupeř začal šňůrou 16:0 a o vítězi bylo v podstatě rozhodnuto. Radotín nás nejvíce drtil pod košem, protože jsme hráli v podstatě bez pivota. Díky jasnému výsledku dostalo minutáž mnoho mladých hráčů a někteří se ukázali v dobrém světle.

Zápasová bilance v přípravě je 1 výhra a 4 prohry, což není nijak slavné, ale je třeba říct, že jsme hráli s týmy z druhé ligy. Snažili jsme se předvádět aktivní basketbal, což se nám často dařilo, ale ukázalo se, že v postupném útoku máme ještě velké rezervy. Ani v jednom přípravném utkání jsme se nesešli v kompletní sestavě, takže jsme všichni zvědaví, jak to bude v sobotu 30.9. od 12:00hod. vypadat v prvním ostrém zápase doma proti týmu BK Příbram.

Tuto sobotu měli naši muži a kluci U11 na programu přípravný turnaj v Klatovech, kterého se spolu s námi zúčastnil domácí klub BK Klatovy a Levharti Chomutov.

BK Beroun 79:65 Levharti Chomutov (17:16, 19:15, 23:7, 20:27)
B: Švandrlík 22, Leopold 13, Látal 13, Peterka 7, Jiránek 6, Lysoněk 4, Grubner 4, Vén 4, Táborský 3, Novotný 3

Číst dál: Turnaj mužů v Klatovech