Mladší minižákyně U12

BK BEROUN - WOLVES RADOTÍN 100:23 (30:9, 22:8, 22:2, 26:4)
Body: Vassilyeva 22, Štechová 18, Dyrynková 16, Frajerová 12, Kaštánková A. a Novotná po 10,

Jahnátková a Kubelková po 4, Školová a Jungová po 2, Staedtler, Fialová a Hervertová.

Ve středu 4.10.2017 se naše nejmladší dívky utkaly v přípravném zápase s hráčkami Wolves Radotín. Po mnoha zápasech proti buď starším nebo déle hrajícím a zkušenějším hráčkám jsme proti sobě měli méně zkušené hráčky. Holky byly před zápasem viditelně nervózní a snad se i trochu bály. Ale těšily se!

Po letošním úvodním kole a prvním ostrém soutěžním utkání v jejich životě byly obavy na místě. V Benešově totiž prohrály 122:3 a 106:13.

Začátek zápasu naznačil, že by naše hráčky mohly vyhrát. Nic však nenaznačovalo, že by holky měly vyhrát nějak výrazně. Vedli jsme sice záhy 4:0 a potom 6:3. Ale to bylo do 3. minuty všechno. Pak si vzali trenéři soupeře time out. Naše hráčky se po oddechovém čase uklidnily, zrychlily přechod do útoku a po pěkných přihrávkách a díky zlepšené obraně to bylo 18:3. 12 bodová šňůra našich hráček po perfektní obraně znamenala další time soupeře. Ani ten v tu chvíli rozjeté medvědice nezastavil.
Ve druhé čtvrtce nastoupila naše druhá pětka, nikoli však výkonem. Zdálo se, že si soupeř nechal, jako taktický krok a překvapení, tu jejich lepší první pětku na druhou čtvrtinu. Holky dál pokračovaly v bojovném výkonu a skóre dál narůstalo. Holky se nakonec dočkaly i vytoužené stovky. Když zaznamenaly 100. bod, vypadalo to, že zboří tělocvičnu.
Nakonec se ještě tréninkově nastavovalo 5 minut. V prodloužení nastoupily najednou všechny méně zkušené hráčky najednou. Bylo příjemným zjištěním, že si věděly na hřišti rady. Holky mají samozřejmě stále co zlepšovat. Také vědí, že musí pravidelně trénovat, aby je to bavilo tak jako tento zápas.